لودینگ

سنگ ساختمانی مناسب چه ویژگی هایی دارد

  • سنگ ساختمانی مناسب چه ویژگی هایی دارد

سنگ‌های ساختمانی عامل تعیین کننده در استحکام و زیبایی ساختمان‌ها هستند و باعث افزایش طول عمر مفید ساختمان‌ها می‌شوند. سنگ‌های طبیعی در در رنگ‌ها و طرح‌های گوناگونی با مشخصات مختلفی یافت می‌شوند به همین دلیل در نقاط مختلفی از ساختمان به کار می‌روند. اولین نکته در مورد یک سنگ ساختمانی خوب بافت آن است. یک سنگ ساختمانی باید سالم باشد به این معنا که شیار، ترک، و رگه‌های سست نداشته باشد و بدون پوسیدگی و یکنواخت و یکدست باشد.
یک سنگ ساختمانی مناسب نباید میزان جذب آب زیادی داشته باشد. یعنی نباید در واکنش با آب حل یا متلاشی شود. نکته‌ی دیگر درمورد سنگ ساختمانی خوب این است که نباید آلوده به مواد طبیعی یا مصنوعی باشد. سنگ ساختمانی خوب باید بتواند شرایط فیزیکی و شیمیایی محیط را تحمل کند. بنابراین باید در برابر باد، یخبندان، تغییرات دما و در صورت وجود جریان آب و دیگر عوامل فرسایشی مانند رفت و آمد و... مقاومت خوبی از خود نشان دهد. میزان تحمل فشاری هر قطعه سنگ نباید کمتر از 150 کیوگرم بر سانتی متر شود.
ظاهر سنگ باید هرزمان که از کار چهره یک ساختمان استفاده شود خوب یا حداقل قابل قبول باشد. سنگ ساختمانی خوب باید بافتی متراکم و عاری از حفره در عمق خود باشد. سنگ ساختمانی باید به اندازه ای سخت باشد تا در برابر نیرو‌های ساینده و نیرو‌های اصطحکاک مقاومت کند. سنگ ساختمانی خوب باید به اندازه کافی سخت باشد تا در مقابل فشار‌های ناشی از ارتعاش ماشین آلات و تحرک بار‌های بالای آن‌ها مقاومت کند. برای کیفیت بهتر سنگ‌ها بهتر است وزن مخصوص آن‌ها زیاد باشد. سنگ‌های ساختمانی از تنوع بالایی برخوردار بوده و ددر این بین می‌توان به انواع سنگ‌های گرانیت ، مرمریت ، تراورتن و .... اشاره کرد . از بین انواع سنگ‌های گرانیت می‌توانی گرانیت‌های نطنز را به عنوان یکی از شاخص‌ترین و بارزترین سنگ‌های گرانیت در ایران به شمار آورد و شما می‌توانید جهت دریافت قیمت گرانیت مشکی نطنز  با ما در تماس باشید.
سنگ ساختمانی خوب باید به گونه ای باشد که هر زمان در تماس با گرما یا آتش باشد، در برابر درجه حرارت بالا مقاومت کند. یک سنگ خوب باید برش و شکل دادن به آن چندان مشکل نباشد، وگرنه کار با آن از نظر اقتصادی به صرفه نیست. هزینه سنگ بستگی به میزان سهولتی دارد که با استفاده از آن می‌توان از نزدیکی معدن به محل استفاده و امکانات حمل نقل موجود استفاده کرد. علاوه برموارد ذکر شده، سنگ ساختمانی خوب باید به خوبی پولیش شود و نباید متخلخل شود.
 


فرم ارسال نظر


مشاوره رایگان : 0913-044-0913