لودینگ

استفاده از سنگ گرانیت در راه پله

  • استفاده از سنگ گرانیت در راه پله

در این بخض قصد داریم به بررسی انتخاب و استفاده از سنگ گرانیت در راه پله بپردازیم. در شروع بحث، به بررسی پارامترهای مهم در انتخاب سنگ مناسب برای راه پله پرداخته و سپس با در نظر گرفتن خصوصیات سنگ‌های گرانیت به این نتیجه خواهیم رسید که گرانیت به عنوان یکی از بهترین انتخاب‌های شما برای طراحی این بخش از ساختمان می‌تواند باشد و بعد از آن معرفی اجمالی از معادن برند گرانیت در ایران می‌پرداریم و چندین نمونه را به شما معرفی خواهیم کرد.

مناسب‌ترین سنگ‌ها برای راه پله سنگ هایی هستند که در برابر عواملی مانند آلودگی، مواد شوینده، گرد و غبار، تردد، نفوذ آب، یخ زدگی، ضربه، سائیدگی، فرسایش، تابش نور خورشید، باران‌های اسیدی و … مقاومت بالایی داشته باشند. سنگ مخصوص این کار باید  کاملاً سالم، بدون ترک خوردگی، شیار، لکه و شکستگی باشد تا مانع ورود آب به داخل  سنگ شود تا در درجه حرارت‌های پایین آسیبی به سنگ وارد نشود و یخ زده و متلاشی نشود. 
از جمله انواع سنگ ساختمانی که مقاومت لازم برای ساخت پله  را دارند سنگ هایی با نام گرانیت ، تراورتن ، مرمر، چینی و لایم استون می‌باشند که مناسب ساخت و طراحی راه پله می‌باشد. عوامل طبیعی مانند گرما، سرما و تغییرات آب و هوایی به این سنگ آسیب نمی‌رساند و با تردد زیاد دچار فرسایش و سائیدگی نمی‌شود. قسمتی از ساختمان که مورد استفاده عموم اعم از ساکنین ساختمان و مهمانان قرار می‌گیرد راه پله می‌باشد درنتیجه باید یک مکان زیبا ومقاوم‌ترین سنگ را برای آن درنظر بگیرید. باید به این نکته اشاره کرد که بسته به شرایط به نوعی می‌توان از انواع سنگ‌های ساختمانی جهت استفاده پوشش راه پله استفاده کرد اما هدف ما در نظر گرفتن یک سری اصول استاندارد است که برای اکثریت ساختمان‌ها قابلیت اجرا را داشته باشد. همانطور که در پاراگراف ابتدایی نیز مطرح کردیم به شما چند گرانیت ایرانی جهت استفاده در این بخش از ساختمان معرفی می‌کنیم. یکی از پیشنهادهای ما به شما استفاده از گرانیت مشکی نطنز می‌باشد . این گرانیت همانطور که از نام آن مشخص است در نطنز اصفهان واقع گردیده و دارای زمینه مشکی بوده و یکی از کاربری ان استفاده در این بخش از ساختمان است و  شما می‌توانید جهت دریافت قیمت گرانیت مشکی نطنز با ما در تماس باشید.
یکی از موضوعات بسیار مهم برای طراحان و معماران ساختمان، انتخاب سنگ راه پله می‌باشد و سنگ گرانیت نسبت به سایر سنگ هایی که در برابر مواد شیمیایی واکنش نشان داده مقاوم‌تر و آسیب ناپذیرتر و نکته حائز اهمیت دیگر در رابطه با سنگ گرانیت مقاومت آن در برابر نفوذ آب و از جمله سرسخت‌ترین سنگ‌های ساختمانی که از آسیب ناپذیری بالایی برخوردار می‌باشد و اثر لکه و آلودگی بر روی آن باقی نمی‌ماند. عرضه سنگ گرانیت در انواع رنگ‌ها مانند صورتی، سبز، قهوه ای، سفید، خاکستری، سیاه و … شده و در بازار بر اساس سلیقه  وذوق معمار و سازنده ساختمان انتخاب می‌شود. در مقالات بسیاری مشاهده گریده از مهمترین ایراداتی که به سنگ‌های گرانیت گرفته می‌شد، اشاره به عدم تنوع رنگ آن بوده ولی باید اشاره کرد به این موضوع که سنگ‌های گرانیت در این سال‌ها با اکتشاف معادن جدید در ایران موجب شده تا از تنوع رنگ به نسبت بالاتری برخوردار گردند و در بین آن‌ها می‌توان به سبز جنگلی و آبی فیروزه ای اشاره کرد. همچنین اگر به دنبال طرح‌های متنوعی هستید می‌توانید از سنگ‌های گرانیت هندی استفاده کنید.
مهمترین قابلیتی که یک سنگ باید داشته باشد مقاومت بسیار بالا در برابر جذب آب و لکه است. ممکن است گاهی اوقات مشاهده کرده باشید که برخی لکه‌ها بر روی سنگ ماندگار هستند و نمی‌توان آنها را پاک کرد. پله ای که مدام در معرض رفت و آمد قرار می‌گیرد باید از سنگ مرغوب انتخاب شود زیرا در غیر این صورت باید آن را تعویض و یا ترمیم نمود زیرا در کوتاه‌ترین زمان ممکن اثرات نا مطلوب در اثر تردد بر روی آن پدیدار می‌شود.

 


فرم ارسال نظر


مشاوره رایگان : 0913-044-0913